Logga in på våra medlems/konsultsidor
Glömt lösenordet? Skapa konto
Om EIO > Kontakta oss > Huvudkontor
sök på eio.se
Sök
Sajtkarta
Sajtkarta
 

Installatörsföretagens huvudkontor


Ledningen
  Ola Månsson 
VD
Tfn: +46 8-762 75 20

E-post: ola.mansson@installatorsforetagen.se
Carin Brendler
VD-assistent
Tfn: +46 8-762 74 94
E-post: carin.brendler@installatorsforetagen.se
Jens Albrektsson
Chef kompetens och utbildning 
Tfn: +46 155-29 29 05, +46 706-14 49 10
E-post: jens.albrektsson@installatorsforetagen.se
Lovisa Elmgren
Bolagsjurist
Tfn: +46 8-762 75 36, +46 70-962 75 36
E-Post:
Lovisa.elmgren@installatorsforetagen.se
Åsa Kjellberg Kahn 
Chef arbetsmarknad och förhandlingschef
Tfn: +46 8-762 75 64, +46 70-516 05 64
E-post:
asa.kjellberg-kahn@installatorsforetagen.se
Johan Martinsson
Chef bransch och affärsjuridik
Tfn: +46 8-762 74 91, +46 73-320 50 40
E-post:
johan.martinsson@installatorsforetagen.se
Johan Mossling
Vice VD
Tfn: +46 8-762 75 14, +46 70-962 75 14
E-post: johan.mossling@installatorsforetagen.se
Margita Gunnarsson
Chef verksamhetsstöd
Tfn: +46 8 762 74 79
E-post: margita.gunnarsson@installatorsforetagen.se
Anders Gustin
Chef medlemsservice
Tfn: +46 60-16 73 42
E-post: anders.gustin@installatorsforetagen.se

Arbetsmarknad
Åsa Kjellberg Kahn 
Chef arbetsmarknad och förhandlingschef
Tfn: +46 8-762 75 64, +46 70-516 05 64
E-post: asa.kjellberg-kahn@installatorsforetagen.se  
Daniella Ben-David
Assistent
Tfn: +46 8-762 75 75
E-post: daniella.ben-david@installatorsforetagen.se  
Anna-Mi Björkvik
Arbetsrättsjurist
Tfn: +46 8-762 75 24
E-post: anna-mi.bjorkvik@installatorsforetagen.se  
Martina Höök
Förhandlare
Tfn: +46 8-762 74 92
E-post: martina.hook@installatorsforetagen.se
Ulf Nordström
Biträdande förhandlingschef
Tfn: +46 8-762 75 57
E-post: ulf.nordstrom@installatorsforetagen.se
Gunilla Blomberg Rengård
Förhandlare
Tfn: +46 8-762 75 70
E-post: gunilla.blomberg.rengard@installatorsforetagen.se
Karin Wiberg Stålbröst
Arbetsrättjurist
Tfn: +46 8-762 75 33
E-post: karin.stalbrost@installatorsforetagen.se
Barin Özmen (föräldraledig)
Arbetsrättsjurist
Tfn: +46 8-762 75 73
E-post: barin.ozmen@installatorsforetagen.se

Bransch och affärsjuridik
Johan Martinsson
Chef bransch och affärsjuridik
Tfn: +46 8-762 74 91, +46 73-320 50 40
E-post: johan.martinsson@installatorsforetagen.se
Joakim Carlsson
Expert installationsteknik - tele
Tfn: +46 8-762 75 59
E-post: joakim.carlsson@installatorsforetagen.se  
Maria Edström
Rådgivare ledningssystem
Tfn: +46 8-762 74 74
E-post: maria.edstrom@installatorsforetagen.se
Lovisa Elmgren
Bolagsjurist
Tfn: +46 8-762 75 36
E-Post: lovisa.elmgren@installatorsforetagen.se
Magnus Everitt
Expert installationsteknik - VVS
Tfn: +46 8-762 75 26
E-post: magnus.everitt@installatorsforetagen.se
Tarja Häggmark
Projektledare ELRÄTT
Tfn: +46 73-045 67 79
E-post: tarja.haggmark@installatorsforetagen.se
Pär Lanner
Expert ledningssystem
Tfn: +46 8-762 74 93
E-post: par.lanner@installatorsforetagen.se
Hans Nyblom
Expert affärsutveckling
Tfn: +46 8-762 74 97
E-post: hans.nyblom@installatorsforetagen.se
Betti-Ann Pettersson
Entreprenadjurist
Tfn: +46 8-762 75 54
E-post: betti-ann.pettersson@installatorsforetagen.se
Hans Söderström
Expert installationsteknik - VVS
Tfn: +46 8-762 75 09
E-post:
hans.soderstrom@installatorsforetagen.se
Fredrik Sjödin (föräldraledig - kontakta Mats Fredriksson för elsäkerhetsfrågor)
Expert installationsteknik - elsäkerhet
Tfn: +46 8-762 75 80
E-post: fredrik.sjodin@installatorsforetagen.se
Hanna Danielsson Schöld
Affärs- och entreprenadjurist
Tfn: +46 8-762 75 55
E-post: hanna.schold@installatorsforetagen.se  
Fredrik Mejhert
Entreprenadjurist
Tfn: +46 8-762 74 85
E-post: fredrik.mejhert@installatorsforetagen.se

Kommunikation
Jenny Bäckström
Webbredaktör/grafisk formgivare
Tfn: +468-7627571
E-post: jenny.backstrom@installatorsforetagen.se
Marie Elgh Fagerholm
Webb och CRM-ansvarig
Tfn: +46 8-762 75 28
E-post: marie.fagerholm@installatorsforetagen.se
Therese Hallman
Kommunikatör
Tfn: +46 8-762 75 31
E-post: therese.hallman@installatorsforetagen.se
Ida Olsson
Webbansvarig
Tfn: +46 8-762 74 78
E-post: ida.olsson@installatorsforetagen.se
Charlotte Printz (föräldraledig)
PR-ansvarig
Tfn: +46 8-762 75 69
E-post: charlotte.printz@installatorsforetagen.se
Heléne Stors
Kommunikatör/Grafisk formgivare
Tfn: +46 8-762 75 47
E-post: helene.stors@installatorsforetagen.se
Ann-Sofie Sjö
Kommunikatör
Tfn: +46 8-762 75 63
E-post: ann.sofie.sjo@installatorsforetagen.se

Amanda Ekenman
PR-ansvarig
Tfn: +46 8-762 76 04
E-post: amanda.ekenman@installatorsforetagen.se

Ulrik Rydén
Digital redaktör
Tfn: +46 8-762 73 06
E-post: ulrik.ryden@installatorsforetagen.se


Kompetens och utbildning
Jens Albrektsson
Chef kompetens och utbildning
Tfn: +46 155-29 29 05, +46 706-14 49 10
E-post: jens.albrektsson@installatorsforetagen.se
Jonas Andersson
VD ETG
Tfn: +46 72-532 15 53
E-post: jonas.andersson@partner.etg.nu
Karin Björklund 
Handläggare
Tfn: +46 155-26 94 40
E-post: karin.bjorklund@installatorsforetagen.se
Pär Lundström
Expert yrkesutbildning
Tfn: +46 8-762 75 65
E-post: par.lundstrom@installatorsforetagen.se

Verksamhetsstöd
Margita Gunnarsson
Chef verksamhetsstöd
Tfn: +46 8 762 74 79
E-post: margita.gunnarsson@installatorsforetagen.se
Åsa Anderberg
Medlemsadministration
Tfn: +46 8-762 74 72
E-post: asa.anderberg@installatorsforetagen.se
Lena Dansarie
Verksamhetsstöd
Tfn: +46 8-762 75 30
E-post: lena.dansarie@installatorsforetagen.se
Emese Feller
Ekonom
Tfn: +46 8-762 75 34
E-post: emese.feller@installatorsforetagen.se  
Karin Gylin
Kontorsservice
Tfn: +46 8-762 75 25
E-post: karin.gylin@installatorsforetagen.se
Margona Korhonen
Kontorsservice
Tfn: +46 8-762 73 01
E-post: margona.korhonen@installatorsforetagen.se
Anette Lindholm
Ekonom
Tfn: +46 8-762 73 53
E-post: anette.lindholm@installatorsforetagen.se
Yvonne Nibelius
Ekonom
Tfn: +46 8-762 73 51
E-post: yvonne.nibelius@installatorsforetagen.se

Branschtidningar och förlag
Gunilla Argården
Chef branschtidningar och förlag
Tfn: +46 8-762 75 29
E-post: gunilla.argarden@vvsforum.se

Fredrik Karlsson
Chefredaktör och ansvarig utgivare, VVS-Forum och Elinstallatören
Tfn: +46 8-762 75 41
E-post: fredrik.karlsson@installatorsforetagen.se

Ivan Ahlenblom
Annonschef Elinstallatören
Tfn: +46 8-762 75 82
E-post: ivan.ahlenblom@elinstallatoren.se
Sofie Båtmästar
Grafisk formgivare, Elinstallatören
Tfn: +46 8-762 74 96
E-post: sofie.batmastar@elinstallatoren.se
Ann-Marie Eriksson
Annonschef, VVS-Forum
Tfn: +46 8-762 75 38
E-post: anne-marie.eriksson@vvsforum.se
Eva-Maria Fasth
Temaredaktör och reporter, VVS Forum
Tfn: +46 8-762 75 48
E-post: eva-maria.fasth@vvsforum.se
Jan Fredriksson
Teknikredaktör/reporter, VVS-Forum
Tfn: +46 8-762 75 46
E-post: jan.fredriksson@vvsforum.se
Johan Lysholm
Marknadssansvarig samt ansvarig för IN Förlag och IN Rabatt
Tfn: +46 8-762 75 78
E-post: johan.lysholm@installatorsforetagen.se
Henrik Sannesson
Redaktör digitala medier
Tfn: +46 8-762 74 76
E-post: henrik.sannesson@elinstallatoren.se
Charlotta von Schultz
Reporter, Elinstallatören
Tfn: +46 8-762 75 68
E-post: charlotta.vonschultz@elinstallatoren.se
Marié Sundberg
Grafisk formgivare
Tfn: +46 8-762 75 52
E-post: marie.sundberg@vvsforum.se
Klas Sörbo
Närlingslivsredaktör och reporter, VVS-Forum
Tfn: +46 8-762 75 49
E-post: klas.sorbo@vvsforum.se

IT
Anders Olsson
IT-chef
Tfn: +46 08-762 76 00 
E-post: anders.olsson@installatorsforetagen.se


EIO logga
Elektriska Installatörsorganisationen EIO
Installatörsföretagen Service i Sverige AB
Copyright © 1906-2013 | Om webbplatsen
Ringvägen 100
Box 17154
104 62 Stockholm
Tel. 08-762 76 00
Fax. 08-669 86 80
info@eio.se
Kontakta oss